Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu

Upozornění

Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Oddělení územního plánování

Náplň činnosti

V rámci územně plánovací činnosti kraje pořizuje Zásady územního rozvoje Libereckého kraje a jejich aktualizace, pořizuje Územně analytické podklady Libereckého kraje a jejich aktualizace a spravuje prostorová data GIS (geografického informačního systému) pro územně plánovací činnost. Kontroluje zákonnost procesu územně plánovací činnosti obcí a koordinuje jejich rozvoj. V rámci metodické činnosti pořádá porady, konzultace s úředníky i s občany a zodpovídá dotazy k územnímu plánování. Přezkoumává závazná stanoviska vydaná úřady územního plánování a vydává závazná stanoviska k záměrům, které se týkají území více jak jednoho úřadu územního plánování. Dále má na starosti agendu evidence válečných hrobů, vedení seznamu oprávněných investorů v Libereckém kraji a evidenci územně plánovací činnosti v Libereckém kraji.

Kontakty

Všechny kontakty
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky