Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Interaktivní mapa válečných hrobů

KÚLK, OUPSŘ spravuje mapovou aplikaci Válečné hroby v Libereckém kraji, která zobrazuje polohu, historickou událost, typ a drobný popis hrobu. Mapová aplikace je dostupná pod odkazem https://maparcgis.kraj-lbc.cz/portal/apps/webappviewer/index.html?id=234aee0bd2ef474b9a7122ef60eee759.

Jednotlivé hroby jsou barevně a typově rozrůzněny. Barva značí historickou událost, ke které se daný objekt váže a „vyplň“ znaku určuje, jestli se jedná o evidenční místo, pamětní desku, pietní místo, či válečný hrob s ostatky. 

  • evidenční místo je místo, kde jsou evidované oběti války, avšak není jasné, kde přesně jsou hroby umístěny
  • pamětní deska: deska označující válečnou událost, či věnovaná válečným hrdinům a jejich skutkům vykonaných během války
  • pietní místo: objekt (památník, pomník) poukazující na válečný konflikt
  • válečný hrob s ostatky: hrob, jež obsahuje ostatky vojáků zemřelých během konfliktu či jiných událostí

AplikaceObrazek

 

Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky