Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Zvláště chráněná území

Publikace "Maloplošná chráněná území Libereckého krajeMaloplošná chráněná území Libereckého kraje (.pdf, 5 MB, 15. 4. 2024)" popisuje přehlednou formou jednotlivá chráněná území, jejich unikátnost v rámci našeho kraje. Pro lepší orientaci čtenáře jsou území v brožuře barevně odlišeny dle příslušnosti k orgánu ochrany přírody (Krajský úřad, CHKO Český ráj, Jizerské hory, Kokořínsko-Máchův kraj, Lužické hory a KRNAP). Všech 125 popisovaných území navíc vkusně doplňuje řada fotografií.

 Kategorie  Počet  Rozloha (ha)
 Chráněná krajinná oblast  5  81 238
 Národní park  1  11 200
     
 Národní přírodní rezervace  8 2 426,260
 Národní přírodní památka  9  430,170
 Přírodní rezervace  36  1 945,950
 Přírodní památka  72  742,192
     
 Přírodní park  3  13 315
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky