Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Oddělení přestupků a voleb

Náplň činnosti

Oddělení se zabývá přenesenou působností, má za úkol rozhodovat o přestupcích v různých oblastech, jako je porušování veřejného pořádku, proti majetku nebo proti občanskému soužití. Dále se stará o volební záležitosti, včetně projednávání přestupků týkajících se volební kampaně a zajišťuje správu voleb v rámci svého územního působení. Kromě toho má pravomoc rozhodovat o zrušení údajů o trvalém pobytu a poskytovat odbornou pomoc a konzultace v oblasti správního řízení, zejména přestupkového. Celkově se snaží zajistit dodržování zákonů a udržování veřejného pořádku. Celé znění náplně naleznete zde

Kontakty

Všechny kontakty
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky