Oddělení Krajský živnostenský úřad

Náplň činnosti

Krajský živnostenský úřad vykonává řídící, koordinační, kontrolní a metodickou činnost, a to včetně výkonu funkce centrálních registračních míst a jednotných kontaktních míst, vůči obecním živnostenským úřadům ve správním obvodu Libereckého kraje. Obecním živnostenským úřadům ve svém správním obvodu může nařídit provedení živnostenské kontroly. Rozhoduje o odvolání proti rozhodnutím obecních živnostenských úřadů ve svém správním obvodu. Spolupracuje na úseku živnostenského podnikání s příslušnými správními úřady, v jejichž působnosti jsou odvětví, ve kterých se provozuje živnostenské podnikání, s hospodářskými komorami, podnikatelskými svazy a sdruženími a zároveň je oprávněn od ústředních správních úřadů vyžadovat potřebná stanoviska a vyjádření. KŽÚ je provozovatelem živnostenského rejstříku a plní další úkoly stanovené zvláštními právními předpisy.

Do náplně oddělení spadá i agenda veřejných sbírek.

Často hledáte

Všechny kontakty