Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Právní odbor

Náplň činnosti

Právní odbor Krajského úřadu Libereckého kraje zajišťuje komplexní právní servis pro všechny jeho odbory, členy zastupitelstva a příspěvkové organizace. Vyřizuje žádosti o informace dle zákona č. 106/1999 Sb., a aktivně se podílí na řešení sporů kraje se třetími osobami, včetně pracovněprávních záležitostí. Zastupuje kraj v soudních a správních řízeních všech stupňů a zajišťuje evidenci smluv. Zajišťuje agendu dle zákona č. 159/2006 Sb., o střetu zájmů.

 

Kromě výše uvedeného vede Právní odbor Centrální registr petic a stížností, poskytuje obcím odbornou metodickou pomoc v oblasti místních poplatků a přípravy nařízení. Dále provádí registraci dobrovolných svazků obcí na území Libereckého kraje a posuzuje splnění podmínek pro vyslovení souhlasu ředitele úřadu se jmenováním nebo odvoláním tajemníka obecního úřadu.

Kontakty

Všechny kontakty

Nevíte kam dál?

Zadejte text

Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky